Kurs Online: Fundamenty Fotografii i Stylizacji Kulinarnej

oferta specjalna w przedsprzedaży

Poznaj przepis na piękne zdjęcia kulinarne i zacznij zdobywać nowych klientów oraz czerpać więcej przyjemności ze swojej pasji

Kurs dla osób początkujących lub dalej niezadowolonych ze swoich efektów

Jeśli interesujesz się fotografią kulinarną, myślisz o zarabianiu na fotografii, chciałbyś wydać własną książkę kucharką, próbowałeś robić zdjęcia kulinarne, ale masz słabe efekty to czytaj dalej.

Pamiętam moje początki więc doskonale Cię rozumiem. Wiem jak to nie jest móc odtworzyć zdjęć, które lubimy na Instagramie. Wydaje nam się, że Ci co mają piękne zdjęcia posiadają drogi sprzęt i nadprzyrodzone umiejętności.

I tu przychodzi zniechęcenie, bo nie wierzysz, że możesz robić podobne zdjęcia.

A co jeśli Ci powiem, że tak naprawdę dzieli Cię kilka prostych kroków do osiągnięcia zadowalających efektów i nie potrzebujesz do tego drogiego sprzętu?

Że możesz za pomocą odpowiedniej pracy ze światłem, kilku trików kompozycyjnych wyczarować coś więcej niż kolejne zwykłe zdjęcie na białym tle?

Do tego nie zapychać pamięci masą podobnych zdjęć, bo nie wiesz jak fotografować?

Sukces w dużej mierzy zależy od tego czy znasz zasady fotografii i stylizacji kulinarnej. Jeśli to ogarniesz to zrobisz świetne zdjęcia jakim kolwiek sprzętem. Nawet jak jest to 13-letni aparat tak jak mój…

Aby współpracować z firmami, robić zdjęcia do swojego sklepu, na social media nie potrzebujesz też profesjonalnego studio.

Moje koleżanki fotografują czasami w małym salonie przy oknie balkonowym, albo na parapecie w pokoju dziecka. Zdjęcia uleopszają potem w trakcie obróbki. Ich efekty są powalające.

Więc jeśli do tej pory twoją wymówką, żeby nie zacząć był niezbyt nowoczesny aparat lub brak akcesoriów już wiesz, że to nie powinno stać na twojej drodze do spełnienia marzeń o pięknych zdjęciach.

Apetyczne zdjęcia zaostrzają nasz smak, zachęcają do skorzystania z usługi, wypróbowania przepisu. Pomyśl ile razy na podstawie apetycznych, wystylizowanych zdjęć wybrałeś restauracje, zacząłeś kogoś obserwować na Instagramie. Jakość zdjęć jest ważna!  

Ja i osoby, którym pomagałam są tego świadome. Przykładowo Czytelnicy ebooka, do którego robiłam zdjęcia chwalili moje prace i mówili, że to ich zachęca do gotowania!  Ania, której pomagałam sprzedaje urządzenia Thermomix. Ciągle widzę komplementy na jej profilu dotyczące zdjęć. Wspiera to zasięgi. Więc jeśli twoja działalność związana jest z robieniem zdjęć kulinarnych, a dalej są one słabej jakości to dużo tracisz.

A co jakbyś połączył fotografie z kulinariami i nauczył się robić takie zdjęcia kulinarne, które zaczną chwalić twoi znajomi albo klienci? Pewnie większość z nich wie, że dobrze gotujesz, ale twoje zdjęcia niekoniecznie to oddzwierciedlają. 

Niech zgadnę – wyciągasz telefon z kieszeni lub aparat z torby i próbujesz robić zdjęcie jedzenia, które wcześniej wrzuciłeś na pierwszy lepszy talerz. Widząc wcześniej trochę profesjonalnych zdjęć kulinarnych może pokusisz się o bardziej uporządkowane tło i stylizacje dania. Ale efekt dalej Cię nie zadawala. 

Prawda jest taka, ze nie znając zasad z fotografii i stylizacji kulinarnej szansa, że zrobisz fajne zdjęcie jest mała. Nie wiele osób ma takie wyczucie estetyki, kolorów i na dodatek umiejętności techniczne, żeby od razu robić udane zdjęcia kulinarne. 

A wystarczy właśnie poznać kilka fotograficznych sekretów, żeby swoje zdjęcia przenieść na inny poziom.

Zanim wydałam swój pierwszy produkt na Instagramie i Facebooku odzywały się do mnie różne osoby z prośbą o porady.

Z uśmiechem na twarzy obserwowałam jak moje wskazówki i wiedza, którą się podzieliłam zmienia ich warsztat fotograficzny i estetykę zdjęć.

Ale nie od początku tak było. Wiele miesięcy przed tym zanim napisały do mnie pierwsze firmy i zaczęłam pomagać innym byłam pewnie w tym miejscu co Ty. Nie miałam pojęcia o tych wszystkich zasadach kompozcyjnych, które warto znać. Nie byłam świadoma tego jak ważny jest dobór kolorów i przede wszystkim nie wiedziałam, które światło jest najlepsze do fotografii kulinarnej.

Wyzwania fotograficzne i czytanie newsletterów trochę pomogło. Jednak najlepsze i najszybsze efekty miałam po zainwestowaniu w materiały edukacyjne, kursy.

Za mną setki godzin spędzone na zagranicznych forach, kursach i książkach. Nie licząc czasu na praktykowanie. Wyciągłam z tego esencję i dziele się nią z innymi.

Z czasem zwyczajnie zaczęło brakować mi czasu na pisanie z innymi jak robić zdjęcia kulinarne. W mojej głowie zrodził się pomysł stworzenia kursów. Zrozumiałam, że to materiały online pomogą mi przekazać najważniejszą wiedzę i moje techniki dużej ilości osób jednocześnie. W innym wypadku nie wyrobiłabym czasowo…

Zaczęłam od kursu fotografii kulinarnej dla posiadaczy smartfona rok temu. I tym oto sposobem przechodzimy do kolejnego etapu: pomoc tym, którzy chcą nauczyć się robić piękne zdjęcia kulinarne aparatem!

Co czeka na Ciebie w kursie

Moduł 1

Czy do tej pory robiłeś kilkadziesiąt zdjęć bez planu z nadzieją, że uda Ci się uchwycić super kadr? Zdjęcia wyglądały prawie identycznie, a karta pamięci zapychała się w ekspresowym tempie?

W tej części opowiem ci o tym jak przygotować się do sesji, aby wyciągnąć z niej jak najwięcej w jak najkrótszym czasie. Sesja bez burczącego brzucha, złości domowników jest możliwa! Na koniec będziesz mieć nadwyżkę czasu, który możesz wykorzystać na oglądanie ulubionego serialu. 

W tym module dowiesz się także jak dobierać akcesoria, na co zwracać uwagę podczas ich zakupu i jak wybrać swój styl. Podam Ci również listę miejsc, z których fotografowie czerpią inspiracje.

Bonus Ebook: Przewodnik + Karty pracy przygotowania do sesji

Oferta kursu fotografii kulinarnej

Moduł 2

Udowodnię Ci, że praca ze światłem naturalnym nie jest taka trudna jak się może wydawać. Nawet w polskich warunkach, gdzie w dużej części roku dni są krótkie albo zachmurzone.

Jeśli chciałbyś, żeby twoje zdjęcia były świetliste lub nastrojowe to po obejrzeniu lekcji będziesz wiedzieć jak tego dokonać. Wytłumaczę Ci jak korzystać z różnych modyfikatorów światła, żeby uzyskać efekt, który sobie wyobraziłeś.

Pokażę Ci też jak dwa różne rodzaje światła mogą wpływać na wygląd dań i jak to wykorzystać w kreatywnej i przemyślanej fotografii. Światło jest w dużej mierze odpowiedzialne za to czy zdjęcie jest udane czy nie. Warto je lepiej zrozumieć.

Bonus Tutorial: Fotografia jasnych zdjęć

Bonus Tutorial: Fotografia zdjęć nastrojowych

Bonus Tutorial: Fotografia zdjęć typu dark mood

Moduł 3

Twoim zdjęciom brakuje “tego czegoś”? Koniecznie obejrzyj ten moduł! Zarówno proste jak i skomplikowane stylizacje mogą być piękne i  przemawiać do potencjalnych klientów lub obserwujących. Trzeba tylko wiedzieć jak je tworzyć.

Wytłumaczę Ci wedle jakich zasad układam przedmioty i jak dobieram kolory, które tak bardzo wpływają na odbiór zdjęcia. Dodatkowo podzielę się z Tobą wieloma kreatywnymi pomysłami na stylizacje dania. Najlepsze efekty fotograficzne uzyskałam jak zaczęłam zwracać uwagę na tekstury, warstwy i kolory, a także odpowiedni kąt fotografowania. Wszystkiego uczę w tym właśnie module.

Ah mam dla Ciebie także lekcje o tym jak opowiadać historię na zdjęciu!

Nowa lekcja Pomysły na stylizacje jedzenia: część 2 – dostępne od 1.04

Krok po kroku opisuję jak wykonuję dane zdjęcia – seria tutoriali “Od zwykłego do apetycznego zdjęcia”:

Bonus Fotografia i stylizacja ciasta marchewkowego

Bonus Fotografia i stylizacja dania wytrawnego na półmisku

Bonus Fotografia i stylizacja zdjęcia typu flatlay (cytrusy)

Bonus Fotografia i stylizacja dań z makaronem – dostępne od kwietnia

Bonus Fotografia i stylizacja napojów – dostępne od maja

Wyjątkowe bonusy, które dopieszczą twoje zdjęcia

Bonus Nagranie edycji zdjęcia nastrojowego i zdjęcia jasnego w Lightroom Classic – dostępne od kwietnia

Bonus Preset do jasnej i ciemnej obróbki – dostępne od kwietnia

Bonus Ebook: Techniczne aspekty fotografii kulinarnej na przykładzie 4 zdjęć (zdjęcia z sypiącym się cukrem pudrem, zdjęcie z lotu ptaka, zdjęcia z niskiego kąta z rozmytym tłem, zdjęcie z osobą w tle) – dostępne od kwietnia

Bonus Nieograniczony czasowo dostęp do grupy, na której możesz zadawać pytania i publikować zdjęcia do oceny. Na grupie panuje bardzo przyjazna i wspierająca atmosfera. Mamy wspólny cel i wspieramy się w jego realizacji.

Dodatkowo na grupie jest już dostępna lista mini wyzwań fotograficznych tak, abyś mógł jeszcze bardziej rozwijać się fotograficznie. Planowane są spotknia video dla kursantów, na tematy wybrane przez uczestników.

Dla kogo jest ten kurs?

Dla twórców internetowych, blogerów, hobbistów fotografii, dietetyków, przedstawicieli Thermomix, influenserów, rzemieślników, kucharzy i wszystkich pozostałych osób, które chcą robić piękne zdjęcia kulinarne.

Nigdy nie jest za późno, żeby się przebrażowić, rozwijać nową pasję, połączyć zamiłowanie do kulinariów z fotografią.

Mój kurs znacznie ułatwi Ci osiągnącie super efektów w porównaniu do nauki na własną rękę. Na pewno się już przekonałeś, że wiedza jest bardzo rozproszona. Znalezienie odpowiednich informacji i ich usystematyzowanie zajmuje dużo czasu.

A jak czegoś nie rozumiesz to wystarczy, że zadasz pytanie na grupie lub do mnie napiszesz.

Kurs zawiera wszystko co potrzebujesz, żeby zacząć w jednym miejscu. Wystarczy tylko dostęp do internetu.

Nazywam się Grażyna Leśniak, możesz mi mówić Grażka.

Pomagam twórcom internetowym i rzemieślnikom robić przyciągające uwagę zdjęcia kulinarne bez marnowania czasu i wydawania dużych pieniędzy. 

Fotografią zajmuje się od co najmniej 10-ciu lat. Jest to moja pasja i po części praca. Najwięcej frajdy sprawia mi uczenie innych stąd pomysł na kolejny kurs.

Moja przygoda ze specjalizacją  kulinarną w fotografii zaczęła się 4 lata temu. Teraz dzielę się swoją wiedzą na łamach mojego bloga, kanału na YouTube oraz konta na Instagramie.

Lubię porównywać fotografię do nauki języka. Żeby mówić płynnie, albo porozumiewać się poprawnie trzeba opanować kilka elementów języka i sprawnie tym żonglować w trakcie rozmowy.

Podobnie jest z fotografią. Raz usłyszysz, że światło jest najważniejsze. Potem znowu, że tło jest bardzo ważne. A ktoś inny jeszcze powie, że stylizacja jedzenia jest ważna.

Tak, te wszystkie elementy są niezmiernie istotne i trzeba je przemyśleć w trakcie sesji dla najlepszych efektów.

Nie sposób jest pamiętać wszystko i stosować za każdym razem każdą zasadę, którą możesz poznać w tym kursie. Ale dzięki temu, że kurs będziesz miał pod ręką możesz często wracać do lekcji i przypominać sobie różne wskazówki.

Korzyści z lekcji

  • Opanuj podstawowe zasady kompozycji (w tym trzy ważne i efektowne zasady, o których rzadko się pisze). 
  • Jak zapanować nad światłem i robić zdjęcia w przeróżnych warunkach.
  • Jak w prosty sposób stylizować żywność naturalnie i sztucznie (co najmniej 20 przykładów + nowe lekcje).
  • Jak opowiadać historię na zdjęciu i sprawić, by dania wyglądały apetycznie.
  • Jak kadrować jedzenie, aby zaprezentować je na zdjęciu z jak najlepszej strony.
  • Jak odkrywać swój styl w fotografii, czemu warto to robić i czy można go zmieniać.
  • Dowiedz się jak krok po kroku przygotować się do sesji, dzięki czemu zaoszczędzisz sobie frustracji w trakcie sesji i będziesz miał więcej czasu dla dla rodziny.
  • Jak w kilku prostych krokach obrobić zdjęcie jasne i ciemne w aplikacji Lightroom.
  • Lista akcesoriów przydatnych w fotografii kulinarnej, które pewnie masz już w domu. 
  • Opanuj z technicznym ebookiem najpopularniejsze ustawienia aparatu w fotografii kulinarnej.

Dodatkowo oszczędzisz czas i pieniądze na dojazd na kursy stacjonarne. Kurs przerabiasz w odpowiadającym ci tempie bez obaw, że czegoś nie zdążysz zrozumieć.

Inwestycja

Niegraniczony czasowo dostęp do 16 lekcji video, 13 bonusów, grupy wsparcia i wszystkich aktualizacji.

497 zł brutto

Po zaksięgowaniu kwoty otrzymasz emaila z dostępem do filmików, które możesz oglądać z każdego miejsca na ziemi i o każdej porze. Do tego pliki PDF i presety z instrukcją obsługi.

Zdaje sobie sprawę, że realna wartość tego kursu jest o wiele wyższa. Zależy mi jednak na docenieniu osób, które chcą rozpocząć przygodę z fotografią kulinarną już teraz – kiedy trwa przesprzedaż, a kurs się jeszcze tworzy.

Ostatni raz taka okazja pojawiła się rok temu, gdy była przedsprzedaż kursu z fotografii kulinarnej na smartfona. Zaufaj mi. Taka oferta już się nie pojawi. Ci co mnie obserwują wiedzą, że nie robię obniżek.

Gwarancja zwrotu

Kupując mój kurs nie ponosisz też żadnego ryzyka. Jeśli okaże się, że po oglądnięciu lekcji i praktyce nie masz efektów wystarczy jeden email i zwrócę Ci pieniądze. Daję Ci 30 dni gwarancji

Dlaczego daję Ci tak silną gwarancję? Ponieważ wiem, że już po kilku lekcjach zauważysz efekty. Twoje zdjęcia staną się po prostu lepsze i nabierzesz pewności siebie. Mówię to na podstawie mojego doświadczenia z osobami, które do tej pory korzystały z moich materiałów.

Większość filmików jest krótka i zwięzła, tak żebyś mógł sprawnie i bez przeciągania przejść kurs. Każdy moduł ma mnóstwo przykładów, które pozwolą Ci szybciej zrozumieć i zapamiętać najważniejsze zagadnienia. Analizuję także zdjęcia. 

To najwyższa pora żeby zacząć. Ten kurs ma w sobie zebrane wszystkie informacje, które pozwolą Ci uzyskać super efekty.

Wiedza w kursie przyda Ci się także w innych rodzajach sesji np. lifestylowa z produktem kulinarnym, zdjęcia z osobą w tle.

Co mówią inni

“Serdecznie polecam kurs Gracie! Zaczynając swoją przygodę z fotografią kulinarną, trafiłam na ten profil zachwycona zdjęciami! Kiedy tylko usłyszałam o kursie to zdecydowałam się spróbować! Zależało mi, żeby zdobyć wiedzę od podstaw i nauczyć się jak przygotować sesje. Kurs pozwolił mi otworzyć się na fotografie i jej najważniejsze aspekty związane z technikaliami. Duża dawka wiedzy i pomocne materiały wideo!” Opinia Karoliny na temat mojego kursu z fotografii kulinarnej na telefon

Masz więcej pytań? Jakieś wątpliwości?

Napisz do mnie w Social mediach lub na

grace@crispygracie.com

Similar Posts