4 Powody, Dla Których Warto Było Kupić Sztuczne Oświetlenie

Jeśli dopiero zaczynacie swoją przygodę z fotografią kulinarną niekoniecznie musicie rozglądać się za sztucznym oświetleniem. Ważnym jest abyście bardzo dobrze obeznali się za światłem dziennym i umieli z nim pracować. Gdy nabierzecie już wprawy i poczujecie się na siłach dopiero wtedy polecam rozglądać się za lampami. W moim przypadku wybór padł na lampę błyskową (światło sztuczne błyskowe) z dużą parasolką (softbox). Wielkość modyfikatora światła (np. softbox) i jest kształt mają znaczenie. O tym opowiemy sobie przy innej okazji. 🙂

Ja na co dzień fotografuję z moją lampą błyskową. Pierwsze zdjęcie z naturalnym światłem zrobiłam ostatnio do ebooka po kilku miesiącach przerwy! Tak bardzo przyzwyczaiłam się do lampy błyskowej, że zapominam o świetle dziennym i z niego nie korzystam. Jeśli chcesz zobaczyć efekty jakie uzyskuję dzięki mojej lampie przejdź na mój instagram .

W przyszłości chciałabym kupić lampę ze światłem ciągłym. Taka lampa jest bardziej praktyczna w pewnych projektach jak np. produkcja animacji poklatkowej czyli tak zwane Stop Motion.

Similar Posts